Koppar, kannor, sockerskål med lock "Matilda", designad av Lisa Larson.
Fat samt assietter "Kobolt", designad av Karin Björqvist.
12 koppar med fat. Höjd 8 cm.
12 assietter. Diameter 20 cm.
Kanna med lock. Höjd 22 cm inkl handtag.
Kanna. Höjd 13 cm.
Sockerskål med lock. Höjd 10 cm.
Slitage. Enstaka tillverkningsdefekter. Repor.