SERVISDELAR, 27 st, servisdelar, porslin, Gustavsberg, 1900-talets andra hälft.

Koppar, kannor, sockerskål med lock "Matilda", designad av Lisa Larson.
Fat samt assietter "Kobolt", designad av Karin Björqvist.

12 koppar med fat. Höjd 8 cm.
12 assietter. Diameter 20 cm.
Kanna med lock. Höjd 22 cm inkl handtag.
Kanna. Höjd 13 cm.
Sockerskål med lock. Höjd 10 cm.

Slitage. Enstaka tillverkningsdefekter. Repor.

Utropspris
1 500 SEK