JARDINIERE, troligen Frankrike, 1800-talets slut.

Svängd form. Fanerad samt svärtad dekor och beslag av förgylld brons. Längd 36,5, bredd 25, höjd 17 cm.

Skador. Slitage. Dekor och fanerbortfall. Torrsprickor.

Utropspris
3 000 SEK