TORSTEN RENQVIST, etsningar, 5 st, signerade, daterade -59 och numrerade 7/65.
Klot blad I-V. Signerade T.Renqvist -59, Plåtstorlek ca 44 x 34 cm.
Gulnad. Smärre fläckar. Ej examinerad ur ram.
se litteraturhänvisning.
BLad III avbildat sid 81. Katalog nr 428, Liljevalchs Konsthall, "Torsten Renqvist", 4 november 1994 - 8 januari 1995.