GLÖGGRYTA

Koppar och mässing, jugend, Gustav Eriksson, Eskilstuna, omkring år 1900.

Med brännare. Rund form. Krönt av tomte. Detaljer av mässing. Höjd ca 24 cm.

Konditionsrapport

Bruksslitage. Repor. Märken.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Heathcote-Ball

Anna Heathcote-Ball
Värderingsman

+46-760 522355
anna.heathcoteball@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CEST

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    950
    98 EUR
    116 USD

    Budhistorik (5 bud)
    419 okt 13:40950SEK
    3A19 okt 13:40900SEK
    315 okt 22:44800SEK
    Acceptpris på 800 SEK uppnåddes