LJUSKRONA, glas, oscariansk 1800-talets slut

Tre ljusarmar, olikformade glasprismor i kedjor. Höjd ca 100 , bredd ca 80 cm.

Ej funktionstestad. Smärre slitage. Nagg. Spricka. Trasig prisma(del finns)

Ursprungligen för gas

Utropspris
3 000 SEK