BRÖLLOPSKOPPAR med LOCK och FAT, två stycken, pekingglas. Kina, 1900-tal, med Qianlongs märke.

Målad på glas, med motiv av fåglar på kvist, undersida med Qianlongs fyra karaktärsmärke i blått, diameter på kopp 8,7 cm.

En kopp med tillverkningsdefekter, slitage.

Utropspris
1 500 SEK