KANDELABRAR, ett par, gulmetall, sent 1800-tal.

Gulmetall. Vegetativ dekor med fem svängda ljusarmar, dekor av sädesax, druvklasar, vinlöv och blommor. Urnformad fot på fyra fötter. Höjd 70 cm.

Sedvanligt ytslitage, ställvis anlupen. Restaurerade/kompletterade.

Utropspris
3 000 SEK