TEDOSOR, tre stycken, tenn. Kina, Qingdynastin, 1800-tal.

Två med dekor av fåglar och växtligheter, längd 13 cm. En med dekor av flodlandskap, mått 9x11x11,5 cm.

Slitage, bucklor, repor, märken, en med kantsprickor.

Utropspris
1 500 SEK