VÄGGLAMPA, Bergbom, 1900-talets tredje kvartal.

Mässing och lackerad plåt. Skärm med genombruten dekor. Två ljuspunkter. Märkt undertill. Längd 25 cm, höjd 27 cm.

Bruksskick. Mindre bucklor. Mindre färgbortfall. Ställvis något anlupen. Ej funktionstestad.

Utropspris
1 500 SEK