VAS, porslin, Kina, omkring 1900 & FLAKONG, glas, troligen Frankrike, omkring 1800.

Vas med handmålad polykrom dekor av figurer och växter.
Flaska av vitt opalglas med handmålad dekor av man och växter. Höjd ca 7,5-11 cm.

Flakongen med kantnagg och förgyllningsslitage.

Utropspris
2 000 SEK