SERVISDELAR, 44 delar, "Blå Blomst", Royal Copenhagen, Danmark, 1900-talets andra hälft.

Tolv assietter, åtta askfat, kaffekanna, tolv kaffekoppar med fat samt elva moccakoppar med fat.

Bruksslitage. Kaffekannans lock med lagningar.

Utropspris
2 000 SEK