Nicolaes Berchem

(Nederländerna, 1620-1683)
Nicolaes Berchem
(Nederländerna, 1620-1683)

NICOLAES BERCHEM, kopparstick , 8 st, 1700-tal.

8 st motiv ur "Animalia", numrerade 1-8 i plåten. Varierande storlek men samtliga ca. 10,5 x 11 cm.

Oramade, vissa blad helt lösa andra uppmonterade mot tunnare kartong i övre marginal. Fläckar, gulnade, pappersbristningar, små papperssrevor. Försättsbladet nr 1 med stämpel a tergo.

Utropspris
2 000 SEK