Adriaen van Ostade

(Nederländerna, 1610-1685)
Adriaen van Ostade
(Nederländerna, 1610-1685)

ADRIAEN VAN OSTADE, 3 etsningar, troligen 1700-tal.

"The knife grinder", 9 x 7,8 cm.
"Man and woman talking", 11 x 8,5 cm.
"The Backgammon player", 10 x 8,7 cm.

Oramade, samramade i passepartout med fläckar. Fläckar, gulnade, pappersbristningar. Monteringar längs övre marginal samt kanter.

Utropspris
2 000 SEK