JARDINJÄR

Mässing, 1700-/1800-tal.

Oval delvis godronnerad form. På fyra tassfötter. Ringhänklar med lejonmaskaroner. Insats av zink. Längd 37 cm.

Konditionsrapport

En fot lagad. Bucklor. Bristningar. Insats anlupen och med sprickor.

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 600
    163 EUR
    197 USD

    Budhistorik (19 bud)
    11 4 jan 07:421600SEK
    9A 4 jan 07:421500SEK
    11 4 jan 07:421500SEK