MINIATYRBYRÅ

Sengustaviansk, 1700-talets slut.

Fanerad med mahogny. Beslag och listverk av mässing. Tre lådor. Längd 32,5, bredd 19,5, höjd 34,5 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Ej ursprungliga nyckelskyltar. Fanerlagningar. Sprickor.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Henrik Åberg

Henrik Åberg
Chef hemvärderingen, specialist möbler och konsthantverk

+46 8-614 08 37
henrik.aberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 8 000 SEK

    Slutpris

    6 700
    684 EUR
    826 USD

    Budhistorik (11 bud)
    3 9 jan 21:256700SEK
    8 9 jan 13:106500SEK
    3A 9 jan 13:106300SEK
    Acceptpris på 6 000 SEK uppnåddes