LU PENG (1967-), blandteknik på papper, signerad.

Motiv av fantasiscen, med antikviteter, granatäpplen, djur samt figurer i inomhusmiljö, bildmått 30,5x34 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram, smärre veck. Vågigt papper.

Proveniens
From the Collection of Suk-hi Cho, acquired directly from the artist. Suk-hi Cho lived in China and worked as a Foreign Expert at the Swedish edition of China Pictorial (Renmin Huabao). She became good friends with Lu Peng and his girlfriend Zhao Xuechun and they held a Gallery Exhitibion 1991 at Suk-hi Chos apartment in Beijing Friendship hotel.
'Chinese Small Works', Friendship Hotel, 1991, Beijing.

Möjliga transportalternativ:

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Efter vunnen auktion beställer du transport på Mina Sidor

    Avvikelser kan förekomma.

    Kontakta kundservice

    Telefontid: Mån - Fre 9-13

    Kontakta ansvarig katalogiserare

    Alexandra Xu

    Alexandra Xu

    alexandra.xu@bukowskis.com

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss