LU PENG (1967-)

Blandteknik på papper, signerad.

Motiv av fantasiscen, med antikviteter, granatäpplen, djur samt figurer i inomhusmiljö, bildmått 30,5x34 cm.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram, smärre veck. Vågigt papper.

Proveniens
From the Collection of Suk-hi Cho, acquired directly from the artist. Suk-hi Cho lived in China and worked as a Foreign Expert at the Swedish edition of China Pictorial (Renmin Huabao). She became good friends with Lu Peng and his girlfriend Zhao Xuechun and they held a Gallery Exhitibion 1991 at Suk-hi Chos apartment in Beijing Friendship hotel.
'Chinese Small Works', Friendship Hotel, 1991, Beijing.

Kontakta kundservice

Telefontid: Mån - Fre 9-13

Kontakta ansvarig katalogiserare

Alexandra Xu

Alexandra Xu

alexandra.xu@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Se vad det kostar att få det levererat hem till dig. Frågor? Klicka här.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien.

    Kontakta oss