BORD

1800-tal.

Målad furu. Rektangulär skiva med låda i sarg samt nedåt avsmalnande ben. Längd 79, djup 50, höjd 77 cm.

Konditionsrapport

Sedvanligt ytslitage, torrsprickor samt senare målning. Restaurerad/kompletterad.

Proveniens
Enligt uppgift från Sjöstadens Herrgård.
Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - F3

Kontakta ansvarig katalogiserare

Caroline Törnros

Göteborg

Caroline Törnros

+46-727 257805
caroline.tornros@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutas:
    CET

    3 dagar 2 timmar

    Utropspris: 2 000 SEK

    350
    35 EUR
    41 USD

    Ändra ditt maxbud
    Lägg ditt maxbud
    Ditt bud måste minst vara 400 SEK

    OKAvbryt

    Budhistorik (2 bud)
    218 nov 20:52350SEK
    118 nov 10:26300SEK