SKRIVBORD

Gustaviansk stil, omkring sekelskiftet 1900.

Målat och bronserat. Fem lådor med mässingsbeslag. Kannelerade ben. Längd 116 cm, bredd 60 cm, höjd 77 cm.

Konditionsrapport

Bruksskick. Renoverat och kompletterat, senare målning. Krackelyrer och färgbortfall. Fläckar. Sprickor och avslag. Nycklar saknas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

+46-703 802188
karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    705
    70 EUR
    82 USD

    Budhistorik (9 bud)
    3 8 dec 22:25705SEK
    4A 8 dec 22:25655SEK
    4 8 dec 21:48551SEK