KOPPAR med FAT, två stycken, porslin. Meissen, 1700-tal.

En med målad dekor av blommor, diameter på fat 13 cm.
En ed målad dekor av blommor mot gul fond, diameter på fat 13 cm.

Slitage, fat med smärre nagg på fotring.

Utropspris
2 000 SEK