LOCKURNA

Porslin, Kina, Qingdynastin, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av drakar och påfåglar. Med Kangxis sexkaraktärsmärke. Höjd 44 cm.

Konditionsrapport

Bruksskick. Lagning på lock. Glasyrnagg på fot.

Placering
Frihamnen 16 A, 417 55 Göteborg - G1

Kontakta ansvarig katalogiserare

Karin Larsdotter

Göteborg

Karin Larsdotter

+46-703 802188
karin.larsdotter@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    9 088
    924 EUR
    1 134 USD

    Budhistorik (29 bud)
    710 jan 19:539088SEK
    6A10 jan 19:538888SEK
    6A10 jan 16:526800SEK