SVENSK TOPOGRAFI, 8 st litografiska tryck. 1800-tal. Efter A. Mayer.

Motiv från olika delar av Sverige. Bland annat Uppsala Domkyrka.
32x41 cm.

Smärre fläckar.

Utropspris
1 500 SEK