MATGRUPP, 7 delar, omkring 1900-talets mitt.

Rundad bordskiva, fanerad med valnöt. Skuren dekor av rosetter och fleuroner. Två iläggskivor à 48 cm. Stolar med genombruten ryggbricka samt fast stoppad sits. Bordets diameter 110 cm, höjd 74 cm.

Slitage. Stolar med ställvisa repor och märken.

Utropspris
6 000 SEK