Rundad bordskiva, fanerad med valnöt. Skuren dekor av rosetter och fleuroner. Två iläggskivor à 48 cm. Stolar med genombruten ryggbricka samt fast stoppad sits. Bordets diameter 110 cm, höjd 74 cm.
Slitage. Stolar med ställvisa repor och märken.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.