TANKA

Kina, 1900-talets första hälft.

Bemålad textil föreställande bl a buddha, pagoder och munkar. Ca 138x81 cm.

Konditionsrapport

Slitage. Några smärre hål. Något blekt och smärre fläckar.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Andreas Knutsson

Andreas Knutsson

+46-722 416922
andreas.knutsson@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    2 822
    288 EUR
    348 USD

    Budhistorik (14 bud)
    210 jan 12:372822SEK
    110 jan 12:352622SEK
    2A10 jan 12:352424SEK