OKÄND KONSTNÄR 1800-tal

Akvarell med täckvitt.

Skepp på redden, enligt uppgift Ryssland. I. 66 x 96 cm.

Enligt uppgift okänd rysk konstnär, motiv från Sevastopol.

Konditionsrapport

Ej examinerad ur ram, skador, gulnad.

Proveniens
Tidigare i Peter von Buschs samlingar, tidigare museichef för Marinmuseét i Karlskrona.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johan Jinnerot

Johan Jinnerot
Specialist äldre konst

+46 8-614 08 58
johan.jinnerot@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    5 500
    561 EUR
    678 USD

    Budhistorik (21 bud)
    714 jan 16:375500SEK
    814 jan 16:365300SEK
    714 jan 16:355100SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes