SOFFA, BORD SAMT STOLAR, ett par, 1900-talets första hälft.

Målat. Soffa med genombruten rygg, lös stoppad sits samt utdrag. Längd 195 cm. Sitthöjd 45 cm. Stolar med genombruten rygg samt fast stoppad sits, sitthöjd ca 46 cm. Bordets diameter 79, höjd 74 cm.

Slitage. Senare målning. Torrsprickor. Renoverad. Senare klädsel.

Utropspris
4 000 SEK