FLASKA, tenn, 17/1800-tal.

FLASKA, tenn, 17/1800-tal.

Oktagonal form med skruvlock och ledad ornerad hänkel. Höjd inklusive hänkel ca 23 cm.

Bucklor. Repor. Lagningar.

Utropspris
1 500 SEK