PARTI, kopparstick, 5 st, 1700-tal, b.la. C P Berghem och van der Velde.

Blandade motiv med kor och hästar. Varierande storlek från 12 x 14 cm till 26 x 21 cm.

Oramade, lösa blad, skador, fläckar, missfärgade, blyertspåskrifter a tergo. Rester efter tidigare montering.

Utropspris
2 000 SEK