SKÅL, porslin. Japan, tidigt 1900-tal.

Dekor i wucaifärger, med motiv av figurer i trädgårdsmiljö, mått 18,5x19 cm.

Slitage, bränningsmistor, bränningssprickor, tillverkningsdefekter. Mindra ommålning på fotring.

Utropspris
3 000 SEK