Halsband med Lapis lazuli och lila skurna stena. Lås i sterlingsilver stämplat 925 med svensk importstämpel. Längd 60 cm.
Örhängen, silver med Lapis lazuli i cirklar. Stift
Örhängen med Lapis lazuli, silver. Stift. Snurrebussar stämplade 925.
Totalvikt ca 39 gram
Bruksslitage.