Brosch 18K guld med Stockholms stadsstämpel. Odlad pärla diameter ca 5.5 mm. Brosch ca 25 x 25 mm.
Örhängen 14K guld med mabepärlor. Ej stämplade. Fattning diameter ca 15 mm. Stift med clips.
Örhängen 18K guld med odlade pärlor. Snurebussar stämplade 18K med svensk importstämpel. Stift.
Totalvikt ca 13 gram.
Bruksslitage.