Bordet märkt 6092/910 NK-bo, stolarna märkta 5015/Minette Tyg.4016 NK-bo. Teak och ek. Bordets längd 135, bredd 85, höjd 72 cm. Stolarnas sitthöjd ca 44, total höjd ca 82 cm (vardera). Bordet med en iläggsskiva, längd 50 cm.
Utdragen/medarna till iläggsskivan saknas. Smärre slitage, repor, märken.