YTTERFODER, mässing, 1700-/1800-tal.

Dekor av bladverk och vapensköld. På tre tassfötter. Ringhänklar med lejonmaskaroner. Höjd 25 cm.

Slitage. Bucklor. Lagningar. Bristningar. Anlupen insida.

Utropspris
2 000 SEK