TERRIN med LOCK, kompaniporslin. Kina, Qingdynastin, tidigt 1700-tal.

Dekor i famille rose och underglasyrblått, i senbarock form, motiv av landskap, längder 43 cm.

Omfattande skador.

Utropspris
4 000 SEK