STRYKJÄRN

2 st, mässing 1700/1800-tal.

Spetsig resp. rundad framdel, svarvade trähandtag. Längd 16,5 cm.

Konditionsrapport

Repor. Märken. Slitage. Skador.

Placering
Carlsgatan 54, 211 20 Malmö - V15

Kontakta ansvarig katalogiserare

Fritz Strandberg

Fritz Strandberg

+46-702 293496
fritz.strandberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 000 SEK

    Slutpris

    1 700
    170 EUR
    199 USD

    Budhistorik (7 bud)
    3 9 dec 01:081700SEK
    2A 9 dec 01:081600SEK
    3 9 dec 01:081500SEK
    Acceptpris på 1 000 SEK uppnåddes