Design
995472

SKÅL, Etling, Frankrike, 1900-talets första hälft.

Gulmetall, lövträ samt opalinglas med reliefdekor av ormbunkar. Märkt "Etling - France - 98". Längd 40 cm, höjd 17 cm.

Smärre nagg. Slitage. Små sprickor i trädetalj.

Utropspris
2 000 SEK