Gudsmoder av Smolensk.
Ikon, tempera på pannå.
Risa, delvis förgyllt silver. Mästare Agafon Martjanov Gydkov. Storlek 18x14 cm.
Kiotans storlek 21x17 cm.
Tidsrelaterad slitage. Dekor saknas.
Vi har de högsta slutpriserna i Skandinavien. Kontakta oss.