TERRIN, silver, Japan, 1900-tal.

Med hamrad dekor. Underdel med pip samt hänklar. Lock med lockknopp. Lockknopp och hänklar med detaljer i trä. Diameter ca 23 cm, höjd 10 cm. Vikt 788 g.

Bruksskick.

Utropspris
3 000 SEK