BORDSPENDYL, urtavla märkt "Gilles l'Ainé Paris", omkring år 1900.

Marmor, delivs förgylld metall och strasstenar. Pendel medföljer. Höjd 70 cm.

Verknr 7543 / 10.6

Sedvanligt ytslitage. Mindre nagg och lagningar. Ej funktionstestad. Nyckel saknas.

Utropspris
10 000 SEK