KLAFFBORD, England, 1800/1900-tal.

Fanerat med mahogny med flera träslag. Två klaffar, sargen med en låda. Beslag av mässing. Längd (23,5+47+23,5) totalt 94, bredd 87,5, höjd 65,5 cm.

Skador. Slitage. Lagningar. Nyckel saknas.

Utropspris
2 000 SEK