Litograferad och lackerad plåt. Fyra stationsbyggnader, övergångställe samt tre rälsdelar. Ett stationshus i skala H0, resterande i skala 0. Längd 13 - 37 cm.
Trasig klocka. Mindre dekorbortfall. Slitage, ställvis hårdare. Repor. Bucklor.