BORDSUR

Senempire ca 1840.

Alabasterpelare, svärtat urhus och sockel. Pendel och nyckel finns. Emaljerad urtavla. Bredd 30, djup 12,5, höjd 54 cm.

Konditionsrapport

Ej funktionstestad. Nagg. Sprickor(urtavlan). Slitage.

Proveniens
Enligt uppgift; biskop Daugård(1796-1887), Ribe Domkirke Sønder Jylland.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Fritz Strandberg

Fritz Strandberg

+46-702 293496
fritz.strandberg@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 3 000 SEK

    Slutpris

    1 500
    153 EUR
    185 USD

    Budhistorik (4 bud)
    2 7 jan 18:591500SEK
    Acceptpris på 1 500 SEK uppnåddes
    2 7 jan 13:111111SEK
    2 7 jan 08:36888SEK