MATBORD, 1800-talets andra hälft.

Målat. Svarvade ben. På hjultrissor. Utdrag. Tre iläggsskivor 50-56 cm. Diameter 127, höjd 78 cm. Total längd med iläggsskivor ca 290 cm.

Slitage. Senare målning. Kompletterad med senare utdarg och iläggsskivor. Torrsprickor.

Utropspris
12 000 SEK
 Dölj
 Visa mer

Contemporary Art & Design 654

384. Bjarne Melgaard, Utan titel.
Utropspris
100 000 - 150 000 SEK
Aktuellt bud:
- SEK