VAS

Svart sten, 18/1900-tal.

Svarvad balusterform. Bottenplattan med borrat hål, dock ej genomgående. H 25 cm, D 15,5 cm.

Konditionsrapport

Nagg.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Johan Jinnerot

Johan Jinnerot
Specialist äldre konst

+46 8-614 08 58
johan.jinnerot@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    1 400
    143 EUR
    172 USD

    Budhistorik (5 bud)
    1 9 jan 13:481400SEK
    2 6 jan 13:141300SEK
    1 6 jan 11:131200SEK
    Acceptpris på 1 200 SEK uppnåddes