CIGARRSCHATULL

Omkring 1900.

Fanerad med olika träslag. Uppfällbar lucka med 5 utdragbara fack för cigarrer. Bredd 27 cm, djup 19 cm, höjd 23 cm. Nyckel finns.

Konditionsrapport

Skador. Torrsprickor. Går ej att låsa.

Placering
Västberga Allé 3, 126 30 Hägersten - L18

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jessica Löfgren

Jessica Löfgren

+46-727 430879
jessica.lofgren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 1 500 SEK

    Slutpris

    5 200
    531 EUR
    641 USD

    Budhistorik (39 bud)
    8A 7 jan 17:435200SEK
    9 7 jan 17:435000SEK
    8 7 jan 13:234700SEK