KANDELABRAR

Ett par, tenn och bakelit, 1930-tal.

Dekor av kvinnofigur. För två ljus vardera. Kvadratisk fotplatta av bakelit. Höjd 27,5-28 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage. En fotplatta saknas.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Anna Wessman

Anna Wessman

+46-708 108614
anna.wessman@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    1 200
    122 EUR
    149 USD

    Budhistorik (3 bud)
    314 jan 10:381200SEK
    Acceptpris på 1 200 SEK uppnåddes
    2 7 jan 12:181001SEK
    1 7 jan 10:28700SEK