STIG LINDBERG

Kanna, fajans, Gustavsbergs studio, 1950-tal.

Polykromt blommönster. Signerad med studiohanden. Höjd 26 cm.

Konditionsrapport

Smärre slitage.

Kontakta ansvarig katalogiserare

Jessica Löfgren

Jessica Löfgren

+46-727 430879
jessica.lofgren@bukowskis.com

VAD KOSTAR TRANSPORTEN?

Hemleverans, ombud, något av våra hus.

Möjliga transportalternativ och fraktpris för detta föremål.

    Tullavgifter kan tillkomma för leverans till länder utanför EU.

    Alla priser är preliminära. Hemleverans är inte möjlig för alla föremål.

    Transportbeställning görs efter vunnen auktion i Mina sidor.

    Auktionen avslutades:
    CET

    Utropspris: 2 500 SEK

    Slutpris

    1 453
    148 EUR
    179 USD

    Budhistorik (4 bud)
    3 4 jan 22:181453SEK
    2A 4 jan 22:181353SEK
    2 4 jan 18:201200SEK
    Acceptpris på 1 200 SEK uppnåddes