LENA LINDERHOLM, färglitografier, 3 st i mapp "Livets Fröjder", signerade och numrerade 1223/1750.
Innehållandes "Skördetid", "Solros och citron" och "Körsbärskanna". Bladstorlek: 80,5 x 60,5 cm. Oinramade i originalmapp.
Helhetsintrycket är mycket gott.