Kan inte nå servern

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
38 föremål
Axel Lind, landskap.
6d 1 tim
Axel Lind, landskap.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Gunnar Hansson, skulptur, fisk.
6d 1 tim
Gunnar Hansson, skulptur, fisk.
Aktuellt bud
800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ester Almqvist, utan titel.
6d 1 tim
Ester Almqvist, utan titel.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Sigge Ljungberg, "Guldbröllopspar".
5d
Sigge Ljungberg, "Guldbröllopspar".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Dekorativ skulptur 1900-tal.
4d 23 tim
Dekorativ skulptur 1900-tal.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ikon, Ryssland omkring 1900.
4d 23 tim
Ikon, Ryssland omkring 1900.
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Philip von Schantz, Vaser och husfasader.
4d 23 tim
Philip von Schantz, Vaser och husfasader.
Aktuellt bud
3 500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Philip von Schantz, Stilleben.
4d 23 tim
Philip von Schantz, Stilleben.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Franco Costa, "Stand by to luff up".
4d 1 tim
Franco Costa, "Stand by to luff up".
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
4 000 SEK
He Junyi, "Skull No. 3".
1d 22 tim
He Junyi, "Skull No. 3".
Aktuellt bud
400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Herman Österlund, "Vårdag vid bäcken".
21 tim 49m
Herman Österlund, "Vårdag vid bäcken".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Robert Hugo Jäckel, Flickan och grodan.
21 tim 27m
Robert Hugo Jäckel, Flickan och grodan.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Claes Eklundh, utan titel.
45m 4s
Claes Eklundh, utan titel.
Aktuellt bud
4 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Zao Wou-ki, Composition.
33m 4s
Zao Wou-ki, Composition.
Aktuellt bud
27 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Magnus Wijkström, "Öar i strömmen".
31m 4s
Magnus Wijkström, "Öar i strömmen".
Aktuellt bud
1 900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.