Kan inte nå servern

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
35 föremål
Staffan Nihlén, Höstlandskap.
2 tim 43m
Staffan Nihlén, Höstlandskap.
Aktuellt bud
900 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Lena Linderholm, Stilleben med blommor.
1d 2 tim
Lena Linderholm, Stilleben med blommor.
Aktuellt bud
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Gerhard Nordström, pojke med frukter.
1d 2 tim
Gerhard Nordström, pojke med frukter.
Aktuellt bud
500 SEK
Utropspris
5 000 SEK
HW Sörensen Fullriggare till havs.
1d 2 tim
HW Sörensen Fullriggare till havs.
Aktuellt bud
300 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Eva Löfdahl, utan titel.
1d 2 tim
Eva Löfdahl, utan titel.
Aktuellt bud
850 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Zao Wou-ki, Composition.
2d 1 tim
Zao Wou-ki, Composition.
Aktuellt bud
26 000 SEK
Utropspris
50 000 SEK
Claes Eklundh, utan titel.
2d 1 tim
Claes Eklundh, utan titel.
Aktuellt bud
1 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Robert Hugo Jäckel, Flickan och grodan.
2d 21 tim
Robert Hugo Jäckel, Flickan och grodan.
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
Herman Österlund, "Vårdag vid bäcken".
2d 22 tim
Herman Österlund, "Vårdag vid bäcken".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
He Junyi, "Skull No. 3".
3d 22 tim
He Junyi, "Skull No. 3".
Aktuellt bud
350 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Philip von Schantz, Stilleben.
6d 23 tim
Philip von Schantz, Stilleben.
Aktuellt bud
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Philip von Schantz, "Röda druvor".
7d
Philip von Schantz, "Röda druvor".
Inga bud
Utropspris
3 000 SEK
Ikon, Ryssland omkring 1900.
7d
Ikon, Ryssland omkring 1900.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Dekorativ skulptur 1900-tal.
7d
Dekorativ skulptur 1900-tal.
Inga bud
Utropspris
2 500 SEK
Sigge Ljungberg, "Guldbröllopspar".
7d
Sigge Ljungberg, "Guldbröllopspar".
Aktuellt bud
1 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.