Kan inte nå servern

Konst

Kategorin konst innehåller ett brett utbud av måleri, fotografi, grafik och skulptur. Här kan du bekanta dig med både internationellt kända konstnärer som Pablo Picasso, Joan Miró och Marc Chagall och välbekanta svenska namn som Carl Larsson, Sigrid Hjertén och Isaac Grünewald. Innehållet spänner över flera konsthistoriska perioder och visar... Läs mer

 
21 föremål
Ola Billgren, litografier, 2 st.
5d 22 tim
Ola Billgren, litografier, 2 st.
Aktuellt bud
1 100 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Arne Jones, Utan titel.
6d 19 tim
Arne Jones, Utan titel.
Aktuellt bud
403 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Jean Dubuffet, , "Le Guerrier" 1958.
3d 22 tim
Jean Dubuffet, , "Le Guerrier" 1958.
Aktuellt bud
5 700 SEK
Utropspris
10 000 SEK
Jan Håfström, "Mr. Walker på Færøerne".
3d 22 tim
Jan Håfström, "Mr. Walker på Færøerne".
Aktuellt bud
3 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Enrico Baj, Utan titel.
3d 20 tim
Enrico Baj, Utan titel.
Aktuellt bud
333 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ola Billgren, "Bildstod IV".
1d 21 tim
Ola Billgren, "Bildstod IV".
Aktuellt bud
2 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Ta del av det senaste från Bukowskis
Håll dig uppdaterad på våra kurerade temaauktioner, liveauktioner, visningar och nyheter från konst- och designvärlden. Prenumerera på vårt nyhetsbrev.